ВИДЕО: Груевски „упадна“ на прес конференција и ја презакажа дебатата


Додека траеше прес конференцијата на професорите од „Професорски пленум“, премиерот Никола Груевски ја презакажа дебатата за државниот испит за во собрание.Screenshot_38

 

Професорите му рекоа дека хотел е место за туризам а не за парламентаризам на што Груевски им порача дека може да дебатираат каде сакаат и кога сакаат.

Професорите се согласија да одат во собрание, а Никола Груевски им соопшти дека дебатата од хотелот „Александар Палас“ експресно ќе се префрли во законодавниот дом.

Поканата на премиерот која дојде во текот на пресконференцијата на професорите кои се против државниот испит ги изненади сите.

A1On

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1