ВИДЕО: Хаос на Земјата – ако се стопи сиот мраз, следува ужас


Доколку целиот мраз на Земјата се стопи, нивото на морето ќе се зголеми за 66 метри, но дали знаете што би направило тоа со нашата планета Земја?earthwater

Вакво нешто драматично би го променил изгледот на нашата планета.

Континентите би се смениле, а многу светски градови би останале под вода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1