Видео: Јанукович се јави – Профашистички сили ја узурпираа власта во Украина


Janukovic 2Сменетиот украински претседател Виктор Јанукович денеска првпат од саботата се појави во јавност.

Јанукович не денешната прес-конференција во рускиот град Ростов на Дон истакна дека „ќе продолжи да се бори за иднината на Украина“.

Тој наведе дека бил принуден да ја напушти земјата поради закани.

Јанукович посочи дека „профашистички сили“ ја узурпирале власта во Украина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1