ВИДЕО:Како да повлечете мејл кој сте го пратиле по грешка?!


emailПовеќето луѓе барем еднаш по грешка испратиле мејл кој не сакале и така се изложиле на непријатности.

Gmail има решение како тоа не би се случувало и истото е многу едноставно.

Опцијата не е автоматски вклучена, но со неколку едноставни чекори се доаѓа до решението.
Погледнете:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1