ВИДЕО: Катастрофа со пласманот: Земјоделците ги фрлаат лубениците!


Земјоделците од село Богородица – Гевгелија, денеска ги фрлаа лубениците. Пласман нема, цена никаква, пишува Бриф.lubenici

– Со ваква „стратегија“ за производство и пласман осудени сме на пропаст. За жал тоа е реалноста, 30 тони ќе останат на нивата, никој не ги бара, нема трговци или бараат помали лубеници. Не сум само јас, вака како мене се многу други производители на бостан. Оваа година е катастрофа – револтирано вели земјоделецот кој го испрати видеото

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1