ВИДЕО:Криците на патниците од „Џерман вингс“ кои нема да може да ги заборавите


Германските и француските медиуми тврдат дека дошле до видео записот кој е направен непосредно пред падот на авионот во кој загинаа 150 луѓе.

avion_796532S1

Францускиот магазин Парис меч и германскиот дневник Билд тврдат дека го поседуваат видео записот кој бил направен со мобилен телефон на кој се забележани и последните моменти од германскиот авион на компанијата Џерман вингс кој се претпоставува дека пилотот Андреас Лубик намерно го сруши во француските Алпи.

Извештајот за видео записот, кој засега сè уште не е официјално објавен, наведуваат дека премногу се совпаѓа со податоците кои се собрани од една од црните кутии.

 

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1