Видео: Купила Библијата внатре нашла нешто што ја поврзало со нејзиното минато


Марион Шертлеф (75) во светата книга пронашла порака и тоа не било каква, туку во форма на писмо кое е напишано пред 65 години.

zena biblijaКога пред некое време во локалната книжарница купила Библија, не ни знаела што ја очекува, односно што се наоѓа внатре.

Таа вели- „Не посветив внимание на листовите во книгата. Мислев дека се работи за посвета која често се наоѓа кога купувате книги од антикварница“.

Но еден ден се решила да прочита што има на листот. Притоа тоа било писмо од 10-годишно девојче кое напишало есеј за да биде примена во женскиот клуб на истражувачи. Тоа писмо го напишала таа кога имала 10 години.

„Веднаш го забележав моето име. Се стресов. Плачев… Се наежив. Не знам како тоа писмо повторно заврши во мои раце….“- вели вознемирената Марион

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1