ВИДЕО Маестралниот Трајче Ѓеорѓиев со „Полско цвеќе“ го освои жирито!


Трајче Ѓеорѓиев оди понатаму во шоуто „Пинкови ѕвездички“. Трајче со прекрасната интерпретација на познатата песна „Полско цвеќе“ на Тоше Проески ги освои сите пет членови на жирито на српското ТВ-шоу „Ѕвездичките на Пинк“.trajce_pinkovi_zvezdi-1728x800_c

Слушнете го Трајче од Струмица со „Полско цвеќе“ на македонски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1