ВИДЕО: Македонец го предвиде земјотресот во Непал – најавува уште еден овој месец


Познатиот  астролог Симеон Атанасовски за „Сител“ го предвиде силниот земјотрес во Непал (Катманду) уште минатата година. Матерјалот е снимен пред Нова Година, а емитуван во утринската програма на Сител, „Ја сакам Македонија“ во склоп на астролошката анализа за најважните случувања на глобален план во 2015 година.

simeon atanasovski

Атанасовски предвидува дека ова не е единствениот земјотрес со магнитуда над 6,7 според Рихтер.

Имено, според него, 7ми, 14ти, 21ви или 27ми мај се деновите во кои не очекува уште еден земјотрес со разорна моќ.

Press24

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1