Притвор и 5 години забрана за влез во Турција за менаџерот на „Јупитер“


Притвор и пет години забрана за влез во Турција добил менаџерот на агенцијата „Јупитер“ кој измами 400 македонски туристи бидејќи не го платиле нивниот престој во хотелот „Севџан“ каде што биле сместени за првомајските празници, објави НОВА.

Screenshot_126

Патниците се вратија во Македонија денеска на пладне, откако синоќа интервенирале од конзулатот, по што им биле вратени пасошите на 380 патници колку што биле сместени таму.

Во хотелот, пред заминување кога им биле задржани пасошите на патниците се одвивала вистинска дрма, дошло и до тепачка, по што интервенирала полиција, а менаџерот Бојан Јовановски бил однесен во полициска станица.

Одземање на лиценцата на ТА „Јупитер“ ако се утврдат неправилности

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1