Видео: Маскирани агенти на ЦИА снимени во Москва


spioniРуската телевизија НТВ емитуваше снимка на која според медиумот се гледа како оперативци на ЦИА работат во Москва. Телевизијата на снимката прикажа како брзо се преоблекуваат и се маскираат

Снимката е правена од февруари до март годинава, и совен вработените во контраразузнавачката служба до сега никој ја немал видено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1