(ВИДЕО) Меѓунационална тепачка во Ѓорче


Поголема група полициски службеници ноќеска се упатила во скопско Крушопек по пријава за можност за масовна тепачка.

tepackamatnoКако што јавува Алмакос, тензиите ексалирале по расправија за фудбалски натпревар, по која група од 20 лица од македонска националност кои се уште не и се познати на полицијата каменувале автомобил марка „голф“ на жител од селото Крушопек.

Групата, потоа преку висечкиот мост се упатила кон насипот.

Од полицијата велат дека потоа, група од 30 лица од албанска националност тргнала кон висечкиот мост со намера да се упати кон Ѓорче Петров но полицијата веднаш излегла на терен и во моментов се уште ја смирува ситуацијата.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1