Видео: Министер му порача на народот – НЕМОЈТЕ ДА ЈАДЕТЕ ЗА ДА ЗАШТЕДИТЕ !!!!


,, нека штеди народот – штедете, штедете, не јадете,, скандалозна изјава на министер во Босна

Се зголемува цената на лебот, греењето, а најаено е и поскапување на водата во Босна и Херцеговина. Новинарите му поставиле прашањето на министерот за трговија во Владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина Милорад Бахиљ –

Како граѓаните да преживеат, има ли тој решение за штедење – министерот мртов ладен одговорил

,, нека не  јадат “,

Информацијата ја пренесе порталот radiosarajevo.ba.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1