Tag Archives: minister

Екс министер на МВР ќе биде лустриран во понеделник? Уредници од МТВ куртулиле

Во понеделник комисијата за лустрација најави дека ќе расправа за 3 високи функционери на МВР. Меѓу нив и досието на бивш министер на МВР, објавува Либертас од свои извори.

______________________________________________________________________________________________________

Тајванскиот министер бара и мажите да седат додека уринираат?!

Министерот за заштита на животната средина од Тајван Стивен Шен бара да се престане со уринирање на WC школката во тоалетите и смета дека и мажите од хигиенски причини би требало да седат додека уринираат.

______________________________________________________________________________________________________

Оставка за министерот од БиХ поради изјавата: „Штедeте, немојте да јадете“

Министерот на БиХ, Милорад Бахиљ Бајав, покажа дека нема добра смисла за хумор, по изјавата за поскапувањето на храната, енергенсите и водата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Министер му порача на народот – НЕМОЈТЕ ДА ЈАДЕТЕ ЗА ДА ЗАШТЕДИТЕ !!!!

,, нека штеди народот – штедете, штедете, не јадете,, скандалозна изјава на министер во Босна

______________________________________________________________________________________________________

Српски екс министер пиштол гол на нудистичка плажа – Фото

Фотографот на емисијата папарацо во лов на тв пинк го сликал екс министерот Срѓан Сречковиќ на нудистичка плажа. Сречковиќ беше министер за дијаспора.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1