ВИДЕО: Ниш и Крагуевац зафатени од силно невреме


nevreme-u-kragujevcu-foto-print-screen-youtube-1377700957-358227-650x396Силно невреме вчера ги зафати српските граови Ниш и Крагуевац.

Невремето не предизвикало поголеми штети во Ниш, но во Крушевац се оштетени  над 200 семејни куќи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1