ВИДЕО: Огњен Амиџиќ – река солзи на комеморацијата на Маринко Маџгаљ


Во ателје 212 се одржа комеморација за Маринко Маџгаљ. Голем број познати личности дојдоа за последен пат да се простат од актерот кој на 26 март ја изгуби борбата со тешката болест.Screenshot_8

Комеморацијата започна со едноминутно молчење, а потоа на сцената бројните пријатели на Маринко се простија од него.

Водителот Огњен Амиџиќ еден од најдобрите пријатели на актерот,  со емотивен говор се прости од својот пријател Маринко Маџгаљ.

Говорот на Огњен низ солзи: Ако веќе починал како што велат, за мене тоа не е вистина!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1