Видео: Огромно торнадо во град во Италија – 20 работници повредени, еден исчезнатСилно торнадо денеска го погоди југот на Италија, мина дирекно низ челичарницата ИЛВА во Таранто која е најголемата челичарница во западна Европа.
Торнадото го уништило оџакот на фабриката, а експлозии се слушаат од внатрешноста на зградата. Во налетот на торнадото 20 работници се полесно повредени, а еден кои работел на кран во моментот се води за исчезнат.
Се претпоставува дека работникот силниот ветар го фрлил во морето, нуркачите го бараат.
Повредени се и шестмина ученици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1