ВИДЕО: Ова е најголемата змија на светот – долга 60 метри


Познатиот белгиски војник Ејс Реми Ван Лирд додека се враќал со хеликоптер од мисија од Конго во текот на светска војна, тој и неговата екипа налетале на змија со несфатлива големина (анализирано е дека има 60 метри).

zmija-foto-jutjub-1432752125-668101

Тој направил неколку фотографии пред змијата да го нападне хеликоптерот, за што постоеле и бројни други извори за џиновска змија.

Неговите фотографии се испратени во ЦИА на анализа. На ова видео може да ја видите деталната анализа за постоењето на џиновската змија, а заклучоците се косат со науката.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1