Видео: Постои кафуле каде наместо со пари, кафето се плаќа со бакнеж!


baknez kafule

Бакнеж наместо пари и кредитни картички. Ова е новиот начин на плаќање во Метро Сент Џејмс, кафуле во Сиднеј, украсенo во француски стил.

Кафулето има уникатна романтична промоција овој месец. Помеѓу 9 и 11 часот, гостите, својата сметка може да ја платат со меѓусебни бакнежи.

-Ние не прифаќаме пари, само вашите бакнежи, стои на постот на кафулето, на страната на Фејсбук.

Објавено е и видео, каде што може да се види дека голем број луѓе се согласуваат со такввиот начин на плаќање. „Ќе ве гледаме. Тоа мора да биде вистински бакнеж “, се вели во видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1