Видео: Потече крв од статуа на Богородица


Над 100 тина верници секој ден доаѓаат во домот на Хаиџа Нгујен кој живее во Батон Руж во Луизијана за да ја видат статуата на Богородица, која како што тврдат почнала да крвари.

Верниците се убедени дека се работи за чудо, свештениците засега се немаат огласено. Земени се примероци од црвената течност која потекла од главата на статуата и се чекаат резултатите од истражувањето.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1