ВИДЕО: Презентери дадоа оставка среде вести!


Двајца презентери одлучија својата оставка да ја дадат во живо на среде вести на телевизијата АБЦ7.

 

Синди Мајклс и Тони Консиљо среде вести изјавија дека долго време водат борба со своите шефови околу начинот на кој би требало да се работи во телевизијата, пренесе Курир.

-Сакам да знаете дека работев најдобро што можам и дека бев фер и етичен новинар. Но дојде време кога не можам да бидам свој, изјави Тони Консиљо.

Еве како изгледа оставка во живо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1