ВИДЕО: Русите давале 100 евра за дресот на Кире – Фалангата рекла НЕ!


Mакедонската фалнга и во Севиља потврди дека од срце навиваат за Македонија. Битолската експедиција која со автомобил мина 3700 километри за да ја бодри националната репрезентација нема намера да сопре.

tomce_so_ekipata„Заминуваме за Барселона. На ракометарите им треба нашата подршка„ велат тие.Откако јавно му се заблагодарија на Лазаров за помошта при оваа нивна авантура, ни ја раскажаа и последната нивна анегдота.

„Еден руски навивач ни пријде и ни понуди 100 евра за дресот со број 7 на Македонија. Одговорот беше НЕ. Подарокот не се продава и нема цена„ ни рече Томче Лазаревски на неколку минути пред завршниот 15 натпревар во Б групата во Севиља.

Извор и Видео: lazarovkiril7.com

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1