ВИДЕО: Русите го убија лидерот на Исламската Држава Абу Омар


Еден од клучните челници на Исламската држава е убиен од руски воздушен напад во покраината Хомс, соопшти во четвртокот воен извор за новинската агенција Спутник.al-shishani-735x400

Почетните извештаи укажуваат дека тоа би можел да биде Абу Омар ал-Схишани, терорист роден во Чеченија и еден од водечките луѓе на ИСИЛ.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1