Видео: Самохрана мајка пита гола, но не за храна туку за поголеми гради


Разголена по долна облека со според неа оригинална идеја Кристи решила да излезе на улиците на Акрона во американската сојузна држава Охајо и да пита не за храна туку за операција за зголемување на градите.
37 годишната самохрана мајка и студентка Криси облечена во гаќи, градник и чизми, во раката држи знак на кој пишува „не сум бездомник, ми требаат пари за поголеми гради“. За секој случај со неа има и телохранител.
Криси треба да собере 4.200 евра. Таа вели дека ќе успее да ги собере парите, бидејќи за два часа успеала да „заработи“ дури 40 евра.

-Секој ден гледам луѓе кои питачат по улица па си помислив зошто и јас да не питачам и да соберам пари за поголеми гради. Мислам дека идејата е оригинална, не сум видела до сега ништо вакво слично, изјави Криси а пренесува „Daily Mail“.

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1