Видео: Се роди јагне со пет нозе


На фарма во Велс се роди јагне со пет нозе кое стана хит во светските медиуми.

Семејството во чија сопственост е фармата му дала име Џек, а 16- годишниот Сајон му помогна на јагнето да пристигне на светот и бил збунет кога во утробата на неговата мајка почувствувал толку нозе.

1lamblegs

Тие истакнуваат дека не очекувале дека јагнето ќе преживее бидејќи кога ќе се роделе со некаков деформитет јагнињата тешко останувале живи.

Ветеринарите кои биле повикани да го прегледаат јагнето, биле импресионирани со неговото здравје и кажале дека никогаш не виделе јагне со пет нозе да преживее

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1