ВИДЕО: Се скршија од ќотек во парламентот во Украина – светскиот првак во бокс мртов ладен


Денешната седница во парламентот во Украина кулуминираше со жестока тепачка меѓу парламентарците.

Едните сакаа да ги исфрлат другите од собраниската сала, па има боксови, тегнење, самари и многу турканица.

Интересно е што светскиот прват во тешка категорија Виталиј Кличко кој е на чело на партијата ,,УДАР,, (Punch), кој во тој момент бил во парламентот, мртов ладен гледаше и не се приклучи на тепачката. Што ли ќе се случеше ако и тој се вмешаше во тепачката 🙂

Оваа седница беше првиот тест за кохезија на политичките сили кои го поддржуваат претседателот Јануковиќ во намерата да го именува Mykola Azarov за премиер.

Пиштол голи протестираа на снег против политичарите (Видео)

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1