ВИДЕО: Сиромашно дете за првпат пробува храна од Мекдоналдс


Храната во Мекдоналдс со својот препознатлив вкус примамува милијарди луѓе ширум светот, но има и такви кои по никоја цена не можат да си го дозволат…mckid

Ова момче секој ден продавало моливи за да може да купи основни намирници и лекови за своето семејство, а еден ден се случува нешто необично и интересно.

Момчето случајно налетува на познат индиски актер Варун Прути, кој му купува детски оброк од Мекдоналдс и седнува на иста маса со него да јаде и да поразговараат.

Погледнете го емотивното видео кое сигурно ќе ве замисли.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1