Видео: Слушнете како звучи кога десет раце свират на само еден клавир


Браво за момците од групата „The Piano Guys“. Нивната преработка на песната „What Makes You Beautiful“ судено и е да стане хит бидејќи многу ретко може да се види вакво нешто. Чудесно!

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1