ВИДЕО СМЕШНО: Славен Билиќ зборува „руски“Доскорашниот селектор на Хрватска, Славен Билиќ, а сега тренерот на Локомотив од Москва, се обиде да даде изјава по натпреварот од првото коло во рускиот шампионат на руски.

Честитки за победата од 2-3 против Мордовја, честитки и за желбата да зборува руски и за стекнатото знаење за еден месец, но сепак… смешно звучи, на позитивен начин, секако… На крајот и си сврте на хрватски :)))

Tags: , , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1