Видео: Тепачка на близначиња во стомакот


Мајката и лекарот се изненадиле а и слатко се изнасмеале кога виделе како близнаците се тепаат уште во утробата на бремената мајка.
Еден од близнаците е малку поголем и понапреден бидејќи патат од синдромот трансфузија од едниот близнак на другиот, состојба која е ретка и ја има само кај еднојајчаните близнаци. Близнкот давател ќе има премалку плодова вода, а близнакот примател премногу. Веројатно им е малку тесно на срцињава па се борат за својот простор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1