ВИДЕО: Уапсена e Најопасната жена на светот


Мелиса Маргарита Калдерон Оједа (30) со прекар „Ла Чина“ e една од најопасните жени во светот. Женаta убиец која се терети за повеќе од 150 убиства, а била член и водач на мексички картел кој броел 300 луѓе, уапсена е откако на властите ја предало нејзиното момче и заменик на „организацијата“.1cina500

Нејзиниот љубовник Хектор Камарена Гомез со прекар „Ел Чино“ ја предал во замена за помала казна. Тој ја одвел полицијата до масовната гробница во која се наоѓале нејзините жртви.cina500

Ла Чина со криминал започнала да се занимава пред десет години откако почнала да се забавува со член на картелот и набрзо успеала да се искачи на тронот на оваа мафија која е главен добавувач на хероин и метамфетамин во САД.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1