ВИДЕО: Во продажба првиот православен паметен телефон


Во продажба се првите православни „ајфони“ со верски мотиви, изработени од руско-италијанската компанија „Перла Пена“.

Компанијата која е специјализирана за дизајнот на „паметните телефони“, под брендот „Кавијар“ го претстави на пазарот „ајфон 6“ со икона на Св. Тројца.pravoslaven-630x384

Овој телефин ја помина стручната проценка, која пока

Ала дека не содржи никакви елементи што би биле навредливи за чувствата на верниците. Тој е прекриен со злато и во задниот дел има руска икона.

Целиот телефон чини 157 илјади рубњи (или повеќе од 3.000 долари).

Инаку дизајнерите под брендот „Кавијар“ досега изработиле и други „паметни телефони“ со религиска тематика.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1