Вилијам е новиот крал, решила кралицата – Чарлс извиси


Принцот Вилијам, втор во наследната низа за британскиот трон, ќе го „прескокне“ својот татко Чарлс и ќе стане следниот крал на Обединетото Кралство.

cos-01-kate-middleton-prince-william-deСпоред пишувањето на магазинот „Глоуб“,Кралицата Елизабета изминатите години многу внимателно ги следела и дека донела конечна одлука кој ќе го продолжи нејзиното наследство, пишува споменатиот магазин.

Американскиот магазин „Глоуб“ (Globe) ќе објави во своето печатено издание на 24 март дека британската кралица одлучила ова лето да абдицира и како нов владар на Обидинетото Кралство да биде крунисан Вилијам, војводата од Кембриџ, пренесуваат денеска британските портали.

Наместо принцот Чарлс и неговата сопруга Камила Паркер, нов крал и кралица ќе бидат Вилијам и Кејт, пишува „Глоуб“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1