Владата го одби барањето на исклучените од парно


На протест прочитано е писмо со кое Владата ги известува исклучените од парно греење дека нема надлежности да постапува по нивното барање и дека нема да преземе мерки.

parno

Како што е познато, уште на 10 март, исклучените од Топлификација упатија барање до Владата, а од 21 март започнаа со мирни протести.

Оваа вест присутните протестанти ја примија со видно разочарување и негодување.
Договорија да не се откажат од барањата, туку да се обратат на меѓународната заедница со барање за заштита на нивните права.

Odgovor od Vlada

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1