ВМРО-ДПМНЕ победи во општина Илинден


Жика Стојановски е старо-новиот градоначалник на општина Илинден.
Според информациите, резултатот е 2:1 за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, односно 5200, наспрема 3200 гласови.

И на Фејсбук страницата на Стојановски, веќе е објавена победата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1