Внимавајте: Доаѓа крајот на светот… и уште 4 пророштва за оваа година


Крајот на светот нема да се случи на 14 февруари 2016 година, но Интернетот веќе е преполн со пророштва кои предвидуваат страшен крај на човештвото, и тоа на начин кој веќе стана “традиција”.kraj-na-svetot-2106-640x361

Дали ќе има Трета светска војна, дали Земјата ќе изгори во нуклеарен пожар? Или можеби во земјата ќе удри астероид?

Според пророштвата на Јутуб, сето ова може да ни се случи одеднаш.

1. Крај на светот 14. февруари 2016, предвиден во филмот, “Истерување на духови 2”

– Денот на заљубените е баксуз вели Бил Мареј:.

2. Пред 5 години овој човек кој тврди дека е научник на НАСА, рече дека промената на магнетни полиња на Земјата ќе почне во 2016 година.

3. Барак Обама е Антихрист, и ќе го уништи светот на 6 јуни 2016.

Ова е едно од најлудите предвидувања.

Всушност, теоретичар на завери Дејвид Монтењ цврсто верува дека во Библијата е запишно како претседателот на САД Барак Обама е Антихрист лично, и дека ќе ја започне Третата светска војна.

– Библиските докази не уверуваат. Антихрист ќе тргне кон Ерусалим 2016 година. Антихристот е крал на Вавилон, а Вавилон е Њујорк. Барак Обака одговара на Антихристот од Библијата – вели Монтењ.

4. Астероид ќе удри во Земјата на 16. мај 2016, а ќе след на отворање на црна дупка во Церн.

Сето ова го тврди свештеникот Рикардо Салазар, кој упорно ова го објаснува на своите проповеди. Единствено не објаснува од каде му се информациите. Инаку датумот на тоталното уништување е 25 октомври.

5. Исус се враќа, тврди Библијата. Всушност според тврдење на сајтот “Знак на завера”, крајот е во близина, и е најавен во Библијата.

“Седумдесет семдици во Библијата се 70 кругови кои не носат до крајот на светот. Тие ќе завршат во 2016 година кога божјите деца ќе заминат во Рајот. Исус ќе дојде повторно, и ќе настане крајот на светот кој го знаеме”, пишува на овој сајт.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1