ВНИМАВАЈТЕ: Опасен вирус се шири кај македонските корисници на Viber


Порака со линк кој е вирус се шири преку мрежата на Вибер.

Доколку ја добиете оваа порака и кликнете на овој линк ќе им испраќате вакви пораки и на вашите пријатели, а штетниот софтвер може да нанесе штета на вашиот телефон.

Kurir.mk

viber virus

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1