Мислеа дека е обичен навивач со својата внука, но исплива болна вистина: Син ми загина во дербито пред 17 години


Фотограф на српски Телеграф отишол да известува за еден од градските дерби натпревари, но не ни замислувал дека ќе посведочи на трогателна слика и потсетување на тажна приказна.

Тој сакал да направи интересна репортажа за порталот, откако во еден парк наишол на дедо со својата внука додека тие оделе да го гледаат натпреварот на Црвена Ѕвезда и Партизан.derb slik

Фотографот дознал дека човекот е Томислав Радовиќ, кој пред 16 години трагично го изгубил својот син Аца додека бил на трибините и навивал за својот омилен тим.

Аца имал само 17 години кога го изгубил животот на еден од вечните дерби натпревари.

Неговиот татко Томислав сакал да ја почувствува атмосферата на натпреварот и со својата внука седнале на клупа во парк пред да заминат на стадион.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1