Внимавајте: Вирус се шири меѓу македонските корисници на фејс


Внимавајте вирус се рашири меѓу македонските корисници на социјалната мрежа фејсбук. поред информациите вирусот во форма на фотографија која треба да ја отворите ви стигнува во инбокс и тоа од ваши пријатели.

face kompjuterОна што ги збуни македонските корисници е што во пораката пишува на македонски ПРЕВЗЕМИ и одоздола закачена зип фајл на наводна фотографија.

Очигледно се работи за македонски хакери кои се обидуваат да додјат до вашите профили затоа внимавајте и не отварајте зипувани фотографии и фајлови дури и доколку се пристигнати од ваши пријатели !!!

Една од вирус пораките изгледа вака

 преземи
IMG_00752.zip

Упатство: Kако да исчистите вирус ако сте го закачиле на Фејсбук (Фото)
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1