Внуката на Сали Бериша ги поддржа Србите: Албанците ги прекршија правилата на фудбалот


Внуката на поранешниот албански премиер Сали Бериша, Дасара Малтези, доби закани на социјалната мрежа Фејсбук откако објави статус во кој го коментираше инцидентот на натпреварот Србија-Албанија во Белград.

Screenshot_25

Иако напиша дека е горда на своите играчи, со коментар дека ги прекршиле правилата на фудбалот, тоа било доволно да добие закани и набргу го избришала статусот.

Screenshot_26

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1