Во делови од Скопје исчезнаа македонските знамињата поставени за Денот на независноста


Непознат сторител вчера, на Денот на независноста на Република Македонија ги отстранил македонските знамиња од улицата „Александар Урдаревски“.

Настанот бил пријавен во ЦИК – Скопје околу 15 часот.

Полициската станица Чаир презема мерки за откривање на сторителот

 

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1