Во Охрид откажани сите новогодишни манифестации поради смртта на градоначалникот


Локалната самоуправа на Охрид ги откажа сите празнични манифестации, вкучително и организацијата на новогодишната ноќ, поради ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски.

Последнава деценија интересот за новогодишно празнување во Охрид е голем, што резултира со целосна исполнетост на хотелските капацитети.

Од локалната самоуправа сепак, веруваат дека плоштадот нема да биде празен и без музика-очекуваат угостителите да ја превземат организацијата во свои раце и на туристите да им приредат новогодишна забава и весел амбиент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1