Во Скопје ќе се организираат забави за самци


На социјалните мрежи е покрената кампања за здружување на ,,самците,, и организирање забави за самци за полесно да си ја најдат сродната душа. Страницата на фесбук веќе има околу 300 членови.

Нема дефинирано кога и каде ќе се одржуваат забавите но наведено е дека ќе бидат исклучиво за членовите на страницата.

Па ете доколку сте сам/а и немате веќе живци да излегувате по клубови и да се секирате дали ќе си најдете партнер, ова ви е шанса.

Вакви забави во минатото, во времето на `70 беа нормална и секојдневна работа, но потоа едноставно престанаа да постојат. Дали овој обид ќе биде успешен останува да видиме.

Ова е фејсбук страната на групата Singles party nights in Skopje.

,, Настаните се организираат само за членовите на Програмата и за сите други кои ке резервираат во инбокс на страната за да може да ги ставиме на список . Влезете во кругот на успешните и среќните,, пишува на страницата на оваа група.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1