Во тепачка на малолетници, полицаец го извлекол дебелиот крај


Полицаецот кој се обидел да спречи тепачка меѓу две групи малолетници го извлекол најдебелиот крај.

g_policajci-novaНа улицата Ѓорѓи Димитров во Скопје во близина на ресторан во кој претходно се забавувале две групи малолетници се спречкале и се расправале. Полицаецот бил во близина и се обидел да спречи посериозен инцидент по што групата му се свртела нему и го нападнала.

Пред да дојде засилувањето полицаецот веќе се здобил со полесни повреди по лицето, а малолетниците се разбегале.

Напаѓачот е фатен и ќе добие соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1