Во затвор двајца хакери од Скопје


mobilni-operateri-mobilni-telefon-hakeri-prevara-sim-kartica-telekom-telen-1348522632-211988СВР Скопје го лиши од слобода 25-годишниот Мартин Н. од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од една година, за сторено кривично дело “оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем”.

Исто така, во текот на вчерашниот ден, полицијата го лиши од слобода и 38-годишниот Ѓоко П. од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење од една година и шест месеци, за сторено кривично дело “оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1