(ВО ЖИВО) Финале на уставните измени: Македонија го менува името во Северна Македонија


Продолжи седницата за уставните измени и менувањето на името во Северна Македонија.. 

Последната информација од Владата е дека е обезбедено мнозинството

На овој линк следете ја седницата во живо

http://play.mrt.com.mk/live/44

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1