Вонредна прогноза: Вечерва силно невреме грмежи, засилен ветер и дожд


Нестабилно облачно време со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер најавува кон крајот на денот и утре Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).dozd_1_7

Македонија ќе биде под влијае на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот. Во текот на ноќта кон петок, соопшти УХМР, се очекува процесите да бидат поинтензивни локално и во форма на невреме со обилни врнежи од дожд од над 25 литри на метар квадратен воден талог и појава на град.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1