Вознемирувачки фотографии од Охрид: Автомобил прегази пешак


Повозрасно машко лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи во Охрид, на улицата „15 Корпус“ што води кон излезот од градот во насока кон Битола.svr ohrid

Засега нема информации за идентитетот на пешакот, ниту за причините за несреќата.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата, во присуство на овластено судско лице, а сообраќајот на улицата беше целосно во прекин. Лесните моторни возила и помалите товарни возила што сообраќаат накај Ресен и Битола се пренасочуваа преку алтернативни улици

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1