Вознемирувачко видео: Силуваните жени од Келн врескаат и молат за помош


На интернет се појави видео на кое може да се забележи како група мажи сексуално малтретираат девојка.

Шефот на полицијата во Келн истакна дека сторителите се од арапско или северноафриканско потекло.keln-voznemiruvacko-video-640x374

Финската полиција соопштила дека во текот на новогодишната ноќ биле забележани невообичаено голем број на сексуални напади врз жени. Истите се случиле околу и на главниот плоштад во Хелсинки. Инаку таму има околу илјада баратели на азил и тоа повеќето од Ирак.

Пријави за сексуални напади на жени се забележани и во Салцбург и Цирих.

Ноќта меѓу 31 декември и 1 јануари, во близина на главната железничка станица во Келн стотици жени биле ограбени, тепани и сексуално злоупотребувани од мигранти, кои биле под дејство на алкохол.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1