Вработен во Епл се вика „Сам Сунг“ (Фото)


На социјалните мрежи се појави фотографија со визит карта од вработен во Епл.

Неговото име како за инат е „Сам Сунг“ 🙂

Не се знае дали се работи за шега или оваа визит карта е вистинска, но на социјалната мрежа Линкедин постои профил за личност која со тоа име работи во Епл. За потсетување, Епл и Самсунг водат жестока битка околу патентите и се најголеми ривали и конкуренти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1